De Lovie Mail hoe bereiken
login van A tot Z ! kalender
De Lovie | homepage

facebook

BEELDEN- EN POËZIEROUTE LO 2009
“WAT JE IN LEVEN HOUDT,
IS DE LIEFDE WAARAAN
JE ZULT STERVEN.”

- Clem Schouwenaars

Het kunstwerk dat het kunstatelier van De Lovie op de Beeldenroute van Lo 2009 presenteert, is een ode aan Clem Schouwenaars, maar bovenal een ode aan diegene die Schouwenaars zelf wilde vereren: de vrouw. Wanneer Clem Schouwenaars ‘Winter in Reninge’ aan zijn eigen vrouw opdraagt, noemt hij haar Aurelia. De vrouw kan in de visie van Schouwenaars niet genoeg geprezen worden. Zij is in zijn romans de sterkste, zij houdt stand, zij overleeft, ook al dreigt zij dikwijls slachtoffer van het mannelijk handelen te zijn.
“Achter de einders wacht een helderheid - verdelgend alle goden van de nacht, Aurelia, want zo zal ik je noemen, met je naam van klaarte, met je naam van goud en dageraden, en ik blijf gelauwerd door mijn weelde.” Met het roepen van deze naam hoopt Schouwenaars ook de zaligheid van de rust te vinden, weg uit het literaire wespennest van zijn karakterkop.

Van 11 juli tot eind september kun je genieten van de Beelden- en Poëzieroute langs de Noordover-wandelroute (2 km) en de Klavertjevier-fietsroute (25 km).
Begeleide avondwandelingen of nocturnes gaan door op 15 juli, 12 en 19 augustus en 9 september. Deelname is gratis. Start aan de abdijtuin om 20u. Meer info op www.lauka.be.

Image
Franky Lefever legt de laatste hand aan het beeld ter ere van Clem Schouwenaars en de vrouw.

DE POËZIE - EN BEELDENROUTE VINDT PLAATS IN HARTJE LO IN DE PERIODE JULI-AUGUSTUS.
MEER INFO http://www.lauka.be/

 

 
< Vorige   Volgende >